Modlitba za muže a český národ

Měl jsem nabitý víkend. Trochu jsem se po čase zase vzdělával. Strávil jsem se svou ženou víkend na konstelačním semináři Matka a Otec pod vedením Bhagata. Bylo to skvělé. Opět jsem si uvědomil jak je práce na vztazích s rodiči důležitá. A taky připomněl to, co používám denně při práci se svými klienty: „Naši rodiče žijí v nás a nesmíříme-li se s nimi, tak se nemůžeme smířit sami se sebou“.

Jdi a naplň svůj osud

Sobotní večer pak ještě patřil prožitkové procházce po Praze na téma Poselství sv. Grálu. Hlavní zpráva velmi silné procházky zrcadlící naší cestu životem končící na tajném místě chrámu sv. Víta zní asi takto: „Jdi a naplň svůj osud“.

Jak se pojí téma rodičů a našeho naplnění či poslaní a sv. Grálu? Poselství sv. Grálu po již skoro zapomenuté křížové cestě od Karlova mostu až chrámu sv. Víta nese silné poselství křížové cesty: „Nejdříve projdi svojí Golgotou (utrpením) a až ho překonáš, tvé vědomí se pozvedne a spojí v tobě tvou dračí (zvířecí) část a s částí boží (duchovní)“.

Tento proces se při dosažení určité úrovně duchovního vývoje opravdu v těle děje na úrovni epifýzy a dalších žláz a hormonálního systému. Do určité míry je to osvobození a především pozvednutí úrovně vědomí.

A jak to souvisí s Karlem IV-tým? Karel si prodělal na začátku života celkem peklo a poté se mu po nechtěném pobytu ve tmě otevřelo tzv. „třetí oko“ takže byl velmi vědomý panovník a celá Praha nese známky posvátné geometrie, různých ochranných a aktivních míst a vortexů. Mimochodem Karlův most byl v roce 2006 znovu energeticky aktivován a nese velmi silnou pozitivní energii.

Diamant ukrytý pod našimi stíny

Ale znovu k těm rodičům. Takzvaná první pečeť při pozvedání vědomí patří právě vyřešení vztahu s rodiči, což je dost velká část naší Golgoty. Pokud si nedořešíme vztah s rodiči, tedy i vztah k sobě, nemůžeme opravdu najít naše poslání. Diamant ukrytý pod našimi stíny. Teprve, když poznáme, že naše Golgota nebyla zbytečná a vedla nás k našemu daru, teprve tehdy má náš život smysl.

Posledních pár měsíců jsme silně spojený s novodobou vizí obrody České země. Velmi důležité datum pro Čechy má být rok 2016. Nejenže je to bude 700 let od narození Karla IV-tého, ale také je to přesmyčka data 1620 kdy jsme ztratili na 300 let svobodu a měli si jako národ schválně projít dobou temna čili svým stínem.

Od roku 2016 by měl přijít velmi silná obroda naší země a naše země by prý mohla být duchovním centrem číslo jedna pro celý svět. Ve starých kronikách prý býval zápis, že svět spasí Slované. Tak uvidíme. Každopádně se na podobné vizi shodne tolik pramenů, že to nemůže být náhoda.

Žijeme v úžasné době, v úžasné a krásné zemi a máme před sebou úžasné věci.

Celý víkend dostal ještě korunu

Tedy doslova korunu sv.Václava. Na procházce jsme se dozvěděli, že v chrámu sv. Víta se každého 28-tkatedrala-sv-vitaého v měsíci koná modlitba za český národ. Dozvěděli jsme se to v předvečer svátku svatého Václava. Náhoda? Na ty nevěřím 🙂 Sedím v chrámu sv. Víta v kapli svatého Václava v den svátku sv. Václava. Do této kaple se normálně nedostanete.

Kaple je osázená drahými kameny, pokrytá obrazy světců a historie a vévodí jí hrob sv. Václava. Je impozantní a je tu cítit velmi silná energie a historie našeho národa.

 

Připadám si tu, ve své kožené punkové bundě s anglickou vlajkou na jednom rukávu a kapelou Ramones na druhém rukávu, trochu nepatřičně. Musím si koupit český znak a vlajky přehodit. Uvědomuji si význam sv. Václava a sv. Ludmily jako patronů a ochránců naší země a kolik jsme ztratili hrdosti na náš národ. Už jsme se dlouho v kostele nemodlil či nezpíval. Radši si s vyšší mocí povídám v přírodě.

Místo má ohromnou atmosféru a když zní modlitba za český národ, tečou mi slzy: „Bože, Otče nás všech, děkujeme Ti za Čechy, Moravu a Slezsko – naši krásnou a úrodnou vlast. Děkujeme Ti, žes nám ji po staletí pomáhal chránit proti nepřátelům vnějším i škůdcům vnitřním. Prosíme Tě, dej nám i dnes potřebné vůdčí osobnosti všude, kde chybí. Dej všem dětem otce, matku a spořádaný domov a veď nás, abychom žili ve vzájemném porozumění a každý na svém místě po vzoru sv. knížete Václava zodpovědně konali svůj úkol. Staň se tak skrze Krista, našeho Pána. Amen“.

Jsem normální člověk s duchovním cítěním a historií pankáče a top manažera

Ne, nejsem ulítlý křesťan ani ezoterik. Jsem normální člověk s duchovním cítěním a historií pankáče a top manažera. Dobře, tak nejsem normální :-), ale jsem prostě svůj. Cítím jakou hloubku jako národ máme. Mám radost za větu „dej nám potřebné vůdčí osobnosti“ a znovu si uvědomuji jak je důležité, že se Zdeňkem a Šárkou děláme projekt Vědomý lídr.

Najednou se to stane. Někdo oznámí, že bude přivezena lebka sv. Václava. Nikdy jsme moc na ostatky nebyl, ale když se objeví schrána s lebkou a korunou jakoby z ní něco proudilo a zářilo. Je to velmi silné. Podíváme se na sebe se ženou a oba víme co máme dělat. Vím, že se bude modlit za všechny české ženy a já za všechny české muže.

Říkám to tak jak mi to přichází: „Bože, dej nám mužům sílu být opět muži, uzdrav naše rány a naše rodiny, dej nám víru a pomoz nám najít svůj směr, poslání a vizi, tak ať můžeme naplnit náš osud. Dej nám sílu a zodpovědnost ať můžeme vždy pevně a statečně chránit naše ženy, děti, rodiny a naší zemi. Naplň naše srdce láskou ať přetéká. Dej nám silné a laskavé nové vůdce s duchovními hodnotami. Dej ať se nám mužům vrátí naše hodnota. Dej ať milujeme svoje ženy tak, že budou svítit jako drahokamy na celou naší zemi. Dej ať děláme práci kterou milujeme. Dej ať tvoříme a neničíme. Dej ať nebojujeme, ale spojujeme. Dej nám velkou pokoru. Dej ať se z mužů znovu stane rodina, která se podporuje, sdílí a stojí spolu pevně bok po boku. Dej nám radost a klid do našich životů. Dej ať můžeme obnovit slávu naší země. Spoj se s námi v našich srdcích. Amen.“.

Klečím ještě chvilku u hrobu sv. Václava se svojí ženou a doufám, že to nebude v TV protože se tu objevila Česká Televize.

Jaký význam může mít, když si jako muži navrátíme hodnotu po 400 letech temna

Asi už chápete jako všechno souvisí s Cestou pravého muže. Jaký význam může mít, když si jako muži navrátíme hodnotu po 400 letech temna. Když si každý najdeme svoje poslání. Když každý začneme opět milovat sám sebe a tím i své ženy a děti. Když otevřeme svoje srdce. Když do svých žen i do této země pronikneme láskou. Když budeme silní, pevní, jasní a zároveň citliví, laskaví a srdeční.

Můj objev posledních dní je paradox toho, že lze přijmout oba konce jedné škály. Tedy že může být silní i slabí zároveň a že se to nevylučuje, ale naopak nás to činí zralými a posiluje nás to. Tak bude totiž vypadat nový typ mužů například silní i citliví. Je vlastně jedno jak na sobě budete pracovat. Zda s námi či půjdete sami.Důležité je, že vyslyšíte to vnitřní volání vaší duše a vašeho srdce.

Díky všem chlapů co se vydají na cestu. Za muže, ženy, naší zemi, naše děti a jejich budoucnost. Za nové lepší hodnoty a život než nám dnes nabízí naši politici. Je to na nás, nikdo to za nás neudělá.

Sedím na malém náměstí v Příbrami v malé krásné kavárně a venku je babí léto. Slunce jasně svítí na sochu uprostřed náměstí. Na sochu sv. Václava, patrona české země. Je tu nápis: „Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha! Kriste, eleison. Ty jsi dědic České země, rozpomeň se na své plémě, nedej zahynouti nám ni budoucím, svatý Václave! Kriste, eleison. Pomoci my tvé žádáme, smiluj se nad námi, utěš smutné, zažeň vše zlé, svatý Václave! Kriste, eleison.“

Věřím v lepší zítřek, věřím v něco vyššího, věřím v nové muže. Věřím ve vás!

Vladimír Sid Smutný

Bývalý ředitel nadnárodní IT firmy, podnikatel, kouč, autor projektu Vědomý Lídr.

3 inspirační videa pro chlapy,
kteří se chtějí vydat na cestu

Vlož svůj email a vykroč na Cestu pravého muže

Komentáře
 1. georgev@post.cz napsal:

  Uz Tvem videu k CPM jsem se zarazil nad tim duchovnim centrem. Pokud dobře vnimam okoli, je pouze nepatrna část lidi duchovne zalozena. Kdo by tedy toto eventualni centrum duchovna u nas tvoril? Rychlokvašky, co se ted o duchovno zajimaji? Hromada lidi to dnes ma jako modni doplnek, tak jako bylo lezeni po stene, golf a nevim co vsechno. Dnes je to duchovno. Podivej, jak dlouho jste na duchovni ceste Vy z CPM nebo Muzskeho kruhu. Sami o sobe pisete, ze stále je co se ucit, co objevovat. Tim však nechci napsat, ze pravdu nemas. Jen vnimam, ze nase ceska společnost, ještě není na svetove duchovni centrum u nas, pripravena 🙂 Jirka

  • Vladimír Sid Smutný napsal:

   Svět je to co si o něm myslíme. V tom mém světě vidím zemi v které je podle mě nejvíc duchovních lidí na metr čtvereční v Evropě a možná na světě. To je něco co vidím já v mojem světě. Myslím, že je to něco co je v samotné podstatě národa a co bylo teď stovky let ve stínu. A možná jsem úplně mimo:-). Mám návrh:-). Napišme si za čtyři roky a uvidíme co se změnilo. Já myslím, že se budeme divit. Měj se krásně, Sid

 2. Lenka napsal:

  Tak to jsem ještě neslyšela, že by svět spasili Slované, spíš že svět spasí žena ze západu. Nebo že by byla z východu? Slované navíc možná nemají s námi zase až tak moc společného, jak se nyní začíná ukazovat. Možná větší význam pro nás má předkřesťanské původní obyvatelstvo s jejich „pohanskými zvyky“, které byly z hlediska žensko- mužské polarity mnohem vyváženější.
  Lenka

  • Vladimír Sid Smutný napsal:

   Je to tak Lenko. Každý jsme slyšeli něco:-), každý máme svůj pohled i vnitřní vedení. Každý máme vlastní pravdu. Dovolit druhým mít tu jejich v tom je krása života ne? Uvidíme jak to bude. Měřitkem pravdy je efektivita:-).

 3. Sid Smutný napsal:

  Díky moc Samosi!

 4. Jirka Samos Dibelka napsal:

  Díky Side za dojemný sdílení a jeho obrovskou vnitřní sílu. Celou dobu co jsem to četl jsem měl stažený hrdlo a rozostřený oko.
  Samos

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *