Kdo to je?

Každý z nás, komu je minimálně 30 let, s ním má vědomé zkušenosti, ti mladší s ním mají nevědomé zkušenosti, ale v životě našeho národa a jednotlivců se objevil a jeho vliv na osudy lidí na území České a Slovenské republiky byl po celé stovky let enormní, zapasoval se do naší lidské psýché, nikdy nebyl úplně přijat, vždy proti němu bojujeme, ať tajně a tiše, nebo veřejně a při revoluci, zkoušeli jsme to disentem, zkoušeli jsme to hudbou a divadlem, zkoušeli jsme to diplomaticky, zkoušeli jsme ho zabít a svrhnout, prostě lidé v ČR, ale i na celém světě už vyzkoušeli vše, aby se ho zbavili, ale on vždycky přijde, vždycky se objeví v životě lidí a trápí je, mučí je, utlačuje jejich ducha, manipuluje, kličkuje, vyhýbá se zodpovědnosti, působí utrpení většině, vytváří aparát, který zajišťuje poslušnost a jednoduchost a souhlasnost, potlačuje a trestá veškeré pochybující hlasy, veškeré protijdoucí hlasy, veškeré hlasy kreativity a tvůrčí činnosti, často odměňuje své „kejvače“ mocí, vlivem a majetkem, a tomu se velmi těžko odolává.

Je skvělý demagog a řečník a mág, zamotá lidem hlavu něčím, co je pro ně klíčové, a neřekne jim, že pokud to přijmou, obětují sebe. Nemá vztah k nikomu, vztahy vytváří pouze účelově a manipulativně a s jasným záměrem udržet a rozvinout svou moc a vliv, a především udržet za každou cenu pocit jistoty, který si vybudoval – jistoty a moci nakládat se životem a vůlí ostatních cítících bytostí.

Umí zabalit svou vystrašenou osobnost a traumatizované já do hávu a aureoly atraktivního člověka, pracuje umně se zákonem přitažlivosti, ale jeho vize a záměr a motivace vycházejí z jeho hlubokého poranění, hluboké rány, bolestivých emocí, zrady a zneužití. V jeho nitru sedí zraněný, zneužitý, zrazený, ponížený, zneuctěný, zmanipulovaný a bezmocný kluk okradený o sílu, který řídí celou tuhle show. Je mistrem převleku, často dokáže převléknout kabát, jak se v češtině krásně říká v případě jeho nohsledů, kteří po revoluci pouze převlékli kabát do kapitalistických barev a pokračují dál ve své činnosti.

Jemu je totiž úplně fuk, jakým způsobem dojde ke katarzi a uvolnění napětí, které v sobě nosí, které drží jeho nervový systém, je mu to fuk – ukradené je mu to. Pokud potřebuje být komunista, je komunista, pokud potřebuje být kapitalista, je kapitalista, pokud potřebuje být duchovní muž, je duchovní muž, pokud potřebuje být hodný chlapec, je hodný chlapec; zahraje vám cokoli. Jde o to, že neumí být autentický, jeho povaha je jako želé, jeho jádro se nachází ve stavu naprosté zoufalosti a bolestivé prázdnoty. Často hraje hru na zlého a hodného a zlého a hodného, je mistrem toho, jak dělat své okolí závislým na něm samotném a jeho rozhodování. Nejčastěji zaměří veškerou energii na cíl získat moc a vliv, a pak se cítí v bezpečí.

Je neskutečně nakažlivý, dostane se vám pod kůži a vy se postupně stáváte jím, ani to nevíte, a už jste stejní jako on, integruje se do vašeho nervového systému a způsobuje utrpení ostatním. A co víc – vůbec není jednoduché jeho chování, myšlení a energii ze sebe dostat pryč, chytí se vás a už působí.

V jeho vlivu žije 95 % lidí na celém světě, jen malá hrstka se dokázala vyléčit a osvobodit svůj nervový systém z jeho vlivu, ve skutečnosti každý z nás po určitém čase života v jeho vlivu vytvoří ve svém nervovém systému a mysli jeho protiklad a zároveň i jeho. On je stínem skutečného lídra a lídryně, protože jím může být – a často taky je – žena.

Ptáte se celou dobu, o kom to hovořím? Jelikož svými metodami aktivuje prožívání strachu ze smrti a zničení, tak se lidé, kteří jsou v jeho vlivu, stávají postupně submisivními posluhovači. On začíná mít strach taky – že bude zničen – a vzniká jeho paranoia. Svět řídí skrze zákazy, příkazy, omezení, tresty, vinu, soudy, hrozby, vraždy, demagogii.

Kdo to je?

 

Diktátor a Dikátorka

Zdeněk Weber

Mentor, lektor a podnikatel, zakladatel mužských kruhů, 10 let vede mužské výcviky a 9-denní hledání vize (vision quest). www.muzskyvycvik.cz

3 inspirační videa pro chlapy,
kteří se chtějí vydat na cestu

Vlož svůj email a vykroč na Cestu pravého muže

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *