Autenticita

Proč trávím tolik času u nalézání pravého já, vlastní jedinečnosti? Pokud se podíváte na lídry dnešní doby, úspěšné firmy, najdete jednoho společného jmenovatele. Autentičnost – tedy upřímnost, otevřenost – být opravdový. Moje podnikání se nastartovalo ve chvíli, kdy jsem pochopil a přijal, jak je autenticita důležitá.

Proč je ale autenticita v dnešní době tím spouštěčem úspěchu? Přispívají k tomu dvě věci. Za prvé rozvoj technologií – internet a pak pohyb globálního vědomí ve společnosti od egoistického JÁ směrem k ohledům – plnému MY. Vysvětlím proč.

Internet – pokud jste dříve nebyli s něčím, s někým (firmou/člověkem) spokojeni, dozvědělo se o tom tak maximálně vaše okolí, rodina a přátelé. Pokud vás dnes něco naštve, stačí postnout názor na Facebook nebo tweetnout a vmžiku se zpráva šíří tisícům lidí do světa. Je konec doby, kdy firmy mohly tajit a lhát. Dříve nebo později dnes o každém vyjde pravda najevo, a to rychle. Technologie tak nepřímo daly každému z nás obrovskou moc být slyšet.

Společnost – vzpomeňte na první polovinu filmu Pretty Woman, kde má Richard Gere masku tvrdého byznysmena, kterému jde o peníze a vlastní prospěch. Něco se v průběhu změní. A něco se mění i v dnešní společnosti. Věřím, že sami vnímáte kolem sebe tu změnu. Lidé se začínají starat o to, jaké má jejich chování vliv na okolí. Již to není jen JÁ, ale MY.

V kurzu není dnes ten, kdo je nejchytřejší, nejbohatší, nejlepší. Lidé jdou za tím, kdo je opravdový, komu můžou věřit, koho znají a ví, jaký je v životě.

Tento „movement“ je dokonce vědecky popsán a zdokumentován jako 40letý cyklus, který se ve společnosti opakuje (více v knize Generation, www.generation.com). Snad už v tomto novém cyklu, který začal někdy po roce 2000, zůstaneme.

– David

PS: být sám sebou je nutnost i v intimitě, vztahu a sexuální oblasti, např. jak o tom učí Richard zde

David Kirš

Podnikatel, investor a autor myšlenky svobodné Firmy 2.0

3 inspirační videa pro chlapy,
kteří se chtějí vydat na cestu

Vlož svůj email a vykroč na Cestu pravého muže

Komentáře
  1. Honza napsal:

    Mohu se zeptat, jak se autenticky vypořádat s vlastním stínem. Stínem rozumím souhrn všech osobních a kolektivních psychických dispozic, které v důsledku jejich neslučitelnosti s vědomě volenou formou života nežijeme a které se v nevědomí spojují do relativně autonomní části osobnosti s opačnými tendencemi. Stín se chová vůči vědomí kompenzačně.

  2. david napsal:

    vdaka

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *